Výlet do Lucemburku a Bruselu

S žáky druhého stupně, kteří se přihlásili na zájezd do Lucemburku a Bruselu, jsme se v říjnu vypravili na významná evropská místa, dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí a mimo jiné jsme měli možnost ochutnat místní speciality.  

Ve středu večer jsme se sešli u autobusu a přes noc se vydali na malebného města Lucemburk, druhý den ráno jsme tedy mohli navštívit jeho historické centrum a kasematy, naskytlo se nám tam spoustu nádherných výhledů. Poté jsme se přesunuli k památník ve Waterloo, kde nás kromě zdolání 263 schodů čekalo třeba i 4D kino. Počasí nám sice úplně nepřálo, ale i tak jsme si den užili :).  
V pátek ráno po noci v hotelu, jsme se přesunuli do Bruselu, kde jsme navštívili europarlament a Parlamentárium. Dozvěděli jsme se tak, jak vlastně Evropská unie funguje. Samozřejmě jsme se poté vydali i do centra města, prohlédli jsme si jeho dominanty a měli možnost ochutnat vyhlášené lahůdky. Po takto nabitém programu jsme si to už namířili zpět do Prahy a vzpomínali na to, co všechno jsme za tak krátkou dobu zvládli stihnout :). 

Tak schválně…kam se vypravíme příště? 

Fotogalerie

13 fotek

Sdílet