Poslední dubnovou středu vypukl u nás na Botičské Čarodějnický rej. Čarodějnice, čarodějové a černokněžníci z celého prvního stupně létali po chodbách a snažili se složit zkoušku z čarodějnické maturity.

A co by každá správná čarodějnice měla umět? Maturitní zkouška započala v učebně fyziky, kde veliký černokněžník pan učitel Svoboda vzdělal čarodějnickou mládež v oblasti kouzelných lektvarů. Následovala zkouška v hodu pařátem na cíl a cvičení práce s kotlíkem, protože každá čarodějnice by měla zvládnout uvařit poctivý zelený sliz. Nikoho jistě nepřekvapí, že povinným obsahem zkoušek byl let na koštěti. Zkoušený musel přeletět celou trasu a ze svého koštěte nespadnout.

V učebně přírodopisu bylo nutné obstát v péči o domácí mazlíčky. Vždyť každý musí vědět, co žere pavouk, had, krysa, netopýr nebo kočka a jak se o ně postarat, aby svému páníčkovi dělali jen samou radost. Místa, kde se obvykle čarodějnice pohybují, jsou temná a často nebezpečná. Důležitou dovedností každé čarodějnice je proto pavoučí obratnost, která byla prověřována v pavoučí jeskyni.

A poslední klíčovou dovedností, u které se nejeden maturant pořádně zapotil, byla čarodějnická lstivost.

V naší galerii se můžete podívat, jak naši čarodějní učňové obstáli a jak jim to u maturit slušelo.

 

 

Chtěla bych moc poděkovat žákům osmé třídy a všem kolegům za pomoc s přípravou akce.

 

Lucie Tetivová