Sedmáci strávili poslední den před školou v přírodě venku.

 

Abychom se neučili jen ve škole, vyrazila celá sedmá třída na učení ven. Začali jsme v nedaleké botanické zahradě Na Slupi. Tam měli žáci za úkol vyplnit pracovní list zaměřený na různé čeledi rostlin. Tuto látku probírali v uplynulých hodinách přírodopisu, a tak si svoje znalosti mohli ověřit i přímo na skutečných rostlinách.

Následně jsme se přesunuli na Petřín. Nahoru jsme vyjeli lanovkou a zamířili rovnou do zrcadlového bludiště. Největší ohlas měla samozřejmě část, která obsahuje zakřivená zrcadla deformující obraz lidského těla. Tím jsme doplnili pro změnu učivo fyziky, kde se zrovna zabýváme optikou.

Výlet jsme ještě zakončili zmrzlinou a společnými hrami v parku.

Pěkně jsme se připravili na nadcházející školu v přírodě. Ale o tom zase jindy…

Tomáš Svoboda

třídní učitel