Sedmá třída má za sebou své letos první třídní nocování. Za dozoru p uč. Svobody a pí uč. Bernatové si sedmáci užili večer a přespání ve škole, které se odehrálo ze středy na čtvrtek (6. – 7. 12.)

Vše začalo úderem osmnácté hodiny, kdy se do školy nahrnuly děti se spacáky a karimatkami. Po organizačním úvodu, došlo na shrnutí pravidel nocování, která si sedmáci vytvořili sami, takže pro ně bylo snazší je dodržovat. Po této aktivitě se děti pustily do úklidu skříněk.

Po těžké práci s hadry a saponáty se děti potřebovaly občerstvit. Samy si udělaly večeři (chlebíčky s různými druhy pomazánek), nazdobily a naservírovaly.

Když všechno jídlo zmizelo, začali jsme trénovat naše představení na vánoční jarmark. Rozezpívali jsme se a pak už se naše hlasy nesly celou školou, když jsme pěli vybranou píseň. Přijďte si na jarmark poslechnout, jak se nám vše podařilo natrénovat.

Ke konci večera jsme si ještě užili zábavu s hrou „ŽIDLIČKY“, kterou jsme dvakrát zopakovali. Vítězkami se po těžkém boji staly Hanka M. a Jožka K.

Pak už nastal čas jít spát. Připravili jsme si provizorní lůžka, zabalili jsme se do spacáků a usnuli při filmu na dobrou noc.

Ráno bylo krušné, ale zvládli jsme třídu připravit včas na to, abychom v ní druhý den mohli v rámci projektového vyučování vytvářet výrobky na vánoční jarmark, které si zde budete moci zakoupit. Proto neváhejte a přijďte!  

T. Svoboda, L. Bernatová