Sedmáci se rozhodli výtěžek z vánočního jarmarku utratit nejen ve svůj prospěch, ale také ve prospěch potřebných. Vyrazili tedy do Kavárny POTMĚ, kde v absolutní tmě obsluhují nevidomí kavárníci.

V rámci hodinového programu si sedmáci vyzkoušeli, že občerstvit se v kavárně, kde nevidíte vůbec nic kromě černočerné tmy, není až tak jednoduché. Rozlilo se pár nápojů a spadla jedna zmrzlina. Kromě nevidomých kavárnic se sedmákům věnovala také průvodkyně, která s nimi sdílela svou zkušenost s životem nevidomého. Ve tmě si návštěvníci kavárny vyzkoušeli také své ostatní smysly, konkrétně sluch, čich a hmat.

Kavárnu POTMĚ můžete navštívit na Náměstí Republiky až do 20. 6. 2019, a to bez předchozí rezervace. Tento nevšední zážitek lze jen a jen doporučit. Více informací se v případě zájmu dočtete ZDE.

{gallery}/2018-2019/2019_06_10_POTME{/gallery}