Jeden z posledních dnů školního roku 2017/2018 strávili šesťáci na celodenním výletě v Liberci, kde navštívili vrchol hory Ještěd a vědecko-zábavné centrum iQLANDIA.

Šesťáci měli možnost program dne ovlivnit hlasováním, když před odjezdem vybírali dvě z pěti aktivit: Ještěd, ZOO, aquacentrum Babylon, iQLANDIA, botanická zahrada. Jednoznačně na prvním místě byl Ještěd a druhé místo uniklo ZOO o pár hlasů ve prospěch iQLANDIE.

Vyrazili jsme ve čtvrtek 21. 6. v 8:00 autobusem Student Agency z Černého Mostu. Po příjezdu do Liberce jsme jeli tramvají č. 3 přímo pod lanovku na Ještěd. V kabině bylo horko a jeli jsme nacpaní jako sardinky - ještě že jízda trvala jen pár minut! Výhled z vrcholu byl krásný. Vzhledem k omezenému času jsme i dolů sjeli lanovkou a po návratu zpět do centra města jsme se přemístili přímo k iQLANDII. Po krákém úvodu jsme měli rozchod, aby se každý zabavil tím, co ho zajímá. Velký úspěch měly podzemní laboratoře a věkem omezená výstava Sexmisie. Po nezbytném nákupu her a hraček v místním obchůdku byl čas vyrazit na autobus.

Celý den jsme si naprosto skvěle užili!

Za doprovod děkujeme naší oblíbené pí uč. Bernatové.

Kristýna Matějíčková a šesťáci