Z pátka 24. 11. na sobotu 25. 11. jsme se v VI. třídě sešli nejen v 8:00 na výuku, ale též v 18:00, abychom zahájili první společné přespání ve škole.

Hlavním bodem programu bylo rozdělení přítomných do skupin. Každá skupina pak měla za úkol na 15 minut zabavit ostatní připravenou aktivitou, a tak jsme hráli YouBingo (bingo s youtubery místo čísel), předváděli skupinovou pantomimu (zkuste si ve skupině předvést popelnici nebo draka...), vymýšleli společné příběhy (což jde těžko, když nevíte, co do příběhu přidali ostatní), dávali si hádanky ("Je to oranžové a není to vidět, co to je?") a hráli kufr (nestačí uhodnout, musíte i rychle reagovat!). Po chvilce volna, kdy si každý dělal, na co měl zrovna náladu, jsme si zahráli zvukové pexeso, v němž se ve třech kolech utkala paní učitelka se svým manželem Tomášem. Napínavý souboj skončil 2:1 pro Tomáše, a tak se paní učitelka dle dohody na chvíli proměnila v drůběž a s hlasitým kvokáním přeběhla celé první patro (díky, Sébo!). Pak už zbývalo jen ustlat si ve školní tělocvičně a zalehnout ke spánku. Ráno jsme se loučili u společné snídaně (dali jsme si čerstvé teplé toasty).

Děkujeme mamince Huga a babičce Luise za vlastnoruční přípravu občerstvení, po kterém se jen zaprášilo. Děkujeme také Tomáši Matějíčkovi za přítomnost při celé akci. A děkujeme také sami sobě za vytoření příjemné nálady. Těšíme se na další nocování, které bude opět ke konci čtvrtletí!

PS: Nebyl čas fotit...

Kristýna Matějíčková a šesťáci