Ve čtvrtek 10. 11. 2016 jsme se společně s žáky šesté třídy vydali do pražského planetária.

Téměř od školy nám jela přímá tramvaj až na Výstaviště, kde se planetárium nachází, a tak nebyl s cestou žádný problém. V planetáriu jsme měli čas prohlídnout si vystavené exponáty zaměřené na oběh Země okolo Slunce, souhvězdí, teleskopy, zatmění apod. Poté nás čekal hodinový pořad s názvem Toulky Sluneční soustavou. Ten nás provedl všemi částmi naší soustavy. Pohlédli jsme na povrch planet, zblízka prozkoumali prstence Saturnu a zjistili, proč je Jupiter tak krásně barevně pruhovaný.

Po představení jsme se ještě krátce prošli po Stromovce a nakonec se vrátili zpátky do školy na vyučování. Představení se všem velmi líbilo a věřím, že si žáci odnesli i nové informace a zajímavosti o naší Sluneční soustavě. Brzy se do planetária jistě rádi vrátíme.

Tomáš Svoboda