Níže se podívejte na zadání úkolů a práce po dobu mimořádného opatření.

V případě, že by měly děti učebnice ve škole, lze se pro ně zastavit po domluvě (na mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

a) UČEBNICE - vše zapisujte do školního sešitu

1) věta jednočlenná, dvojčlenná, větný ekvivalent - str. 66/10a

2) podmět - str. 67/6

3) shoda podmětu s přísudkem - str. 71/8 (přepsat správně)

4) grafy souvětí - str. 82/2, 83/3, 83/6, 83/7

5) druhy vedlejších vět - str. 88/3, 86/5

b) PRACOVNÍ SEŠIT - vzhledem k tomu, že stránky mého PS nedopovídají stránkám vašeho PS, se řiďte dle témat (nadepsáno vždy nahoře na dané stránce)

1) téma: Rozvíjející větné členy/ cvičení 9, 10, 11

2) téma: Druhy vedlejších vět/ cvičení 3

a) UČEBNICE ARITMETIKY

1) Opakování - měřítko mapy

- str. 47/ cv. 1, 3

- str. 53/ cv. 3, 6

2) Poměr

- str. 51/ cv. 2, 3 (žluté)

- str. 60/ zlatý test XV. 2, 3, 4, 5

- str. 64/ zlatý text XVI. 1, 2, 4, 5

b) PRACOVNÍ SEŠIT

1) Procenta

- str. 3

- str. 6/ B, C

Anglický jazyk

1) VYPRACOVAT PROJEKT - 79/1 (učebnice Project)

- vybrat si jedno z témat (film, kapela, televizní pořad) a napsat o něm 15 vět, které budou popisovat, proč je to oblíbené, co se tam děje, postavy apod. Včetně fotek, obrázků. Odevzdat při návratu do školy.

2) Pracovní sešit - str. 37/6, 7; str. 38/11

3) na webových stránkách "umimeanglicky.cz" napsat do vyhledavače present perfecet - nabídne to present perfect vs. past simple - jsou zde 3 možnosti, jak si téma procvičit. Postupně udělat vše.

4) učebnice Way to win - str. 61 - vypsat si slovíčka a naučit se (po návratu do školy se budou zkoušet ústně - natrénujte výslovnost: pusťte si ji na internetu).

5) neustále procvičujte nepravidelná slovesa

Dějepis

S učebnicí (str. 55 - 62, 93 - 97) vyplňte pracovní list Přemyslovci - ke stažení ZDE. Po návratu oznámkuji.

Powerpointové prezentace si přepsat do sešitu na dějepis. Přemyslovce začněte dopisovat tam, kde jsme skončili. Při přepisování Karla IV. (prezentace Lucemburkové) vynechte téma "zakladatel" a vynechte si na něj cca 15 řádků.

Prezentaci Přemyslovci si stáhněte ZDE

Prezentaci Lucemburkové si stáhněte ZDE.

Přírodopis

Opakovat kapitolu Plavuně, přesličky a kapradiny. Písemně do sešitu zpracovat otázky na konci této kapitoly. Kontrola proběhne po návratu.

Zeměpis

Opakování střední Ameriky přes jižní po celý kontinent

- učebnice str. 63 - 64, str. 65 - 67

- pracovní sešit str. 29, 30 - 31