Ve dnech 13. – 17.5 2019 jsme se společně se spolužáky z 6. B, 3. B a 8. třídy zúčastnili školy v přírodě, která proběhla v krásném prostředí kempu Zelené údolí nedaleko Prachovských skal.

První den byl převážně ve znamení cestování a zabydlování se v našem dočasném domově. K přesunu do Mladějova jsme využili železniční dopravu a obohatili jsme tak náš výlet o cestu vlakem, která je pro většinu z nás spíše ojedinělou zkušeností. Po příjezdu do kempu jsme se zabydleli, se střídavými úspěchy jsme si povlékli peřiny, zahráli jsme si několik her a stanovili jsme pravidla školy v přírodě.

V úterý nás čekal první výlet do okolí a to konkrétně na hrad Trosky. Vyrazili jsme po obědě a svižným krokem jsme se vydali do místa určení. Již z dálky nás vítaly věže Trosek, které nesou jména Panna a Baba. Po příchodu na hrad a krátkém odpočinku jsme obě dvě věže statečně zdolali a užili si výhled, který nabízely.

Třetí den byla pro všechny starší děti připravena „celotáborová“ hra, kdy se mohli lépe poznat i s žáky ostatních tříd, jelikož velkou část dne trávili ve skupinách tvořených různými ročníky. Na programu byly disciplíny, jako Riskuj, soutěž ve stání na jedné noze (vítězové to vydrželi přes 20 minut!), nebo divadelní ztvárnění historických událostí. Zvláště poslední jmenovaná soutěž měla velký úspěch a všichni jsme se u ní pobavili.

Na čtvrtek byl naplánovaný celodenní výlet do Prachovských skal. Ráno jsme si zabalili obědy a dostatek pití a vyrazili jsme k našemu cíli. Cestu jsme si krátili hraním „kolíčkové“ hry, na kterou občas doplatily i paní učitelky. Ještě před tím, než nás vpustili na okruh skalami, jsme si odpočinuli v místní kavárně, kde si mnoho z nás pochutnalo na vynikajících palačinkách. Plní sil jsme se poté vydali do samotných Prachovských skal, udivovaly nás tu překrásné výhledy a občas nás malinko strašily úzké průchody a strmá schodiště, přesto jsme však všichni ve zdraví náročnou cestu zvládli a plni zážitků se vrátili zpět do Zeleného údolí. Den ale ještě nekončil. Čekalo nás opékání špekáčků u táboráku, ke kterému nám paní učitelka Bernatová hrála na kytaru a po něm společná diskotéka, po které už následovala pouze poslední noc školy v přírodě.

V pátek jsme všichni balili a uklízely své příbytky, loučili se s novými i starými kamarády a možná se i malinko těšili na všechny, kteří na nás čekají doma. Naposledy jsme se rozhlédli a nastoupili na vlak směrem do Prahy.

Školu v přírodě jsme si opravdu užili, a i když nás občas trápilo chladné počasí, tak jsme dokázali, že zvládneme překonat nepřízeň podmínek, bavit se a objevovat nové věci.

Mgr. Zuzana Bártlová

 

Ráda bych tímto poděkovala všem, kteří se podíleli na organizace školy v přírodě. Zvláště pak všem rodičům, kteří nám pomohli s transportem zavazadel, či přispěli odměnami do soutěží. Děkuji.