Medúzy jsou živočichové, kteří jsou na naší planetě déle než dinosauři, a jejich těla vyrostla do roztodivných tvarů. Protože nás v přírodopisu medúzy brzy čekají na stránkách učebnic, nemohli jsme si tuto unikátní expozici nechat ujít!

V samotném medúzáriu nás čekaly potemnělé uličky plné osvětlených akvárií s medúzami nejrůznějších tvarů i rozměrů. K vidění byly medúzy v různých vývojových stádiích, takže jsme se dozvěděli něco nového o jejich rozmnožování. U každého zástupce byla i cedule s informacemi, takže už víme, co nepříjemného může způsobit člověku žahnutí tímto tvorem. Zajímavými zástupci byli například kořenoústky, čtyřhranky nebo světélkující žebernatky, které jsou medúzám podobné. V druhé části výstavy jsme se dostali do sálu s projekcí, která nás na chvíli vtáhla do podvodního světa, tak jsme si zde mohli i odpočinout. A protože energie nám nikdy nedochází, na závěr jsme se vyřádili na skluzavce. Kdo chtěl, mohl si nakreslit svou medúzu a naskenovat ji. Ta se pak objevila na interaktivní stěně, kde „ožila“, a před nenechavci, kteří ji proháněli, utíkala:)

Barbora Štambergová