Dneska jsme se probudili a těšili se z příslibu stoupajících teplot, které nám umožňují méně myslet na oděv a více na zábavu.

Druháci si dopoledne vyrazili na rozhlednu na Hnědém vrchu. Ukazuje se, že ať vyrazíte kamkoliv, musíte vždycky počítat se stoupáním, které prověří Vaše síly :) My jich měli dost a odměnou nám byla krásná kovová rozhledna, která těm, co mohli, nabídla krásnou vyhlídku po okolí. Ostatní jim zase mávali a všichni jsme si to užili.

Odpoledne jsme si řekli, že budeme méně chodit a více tvořit. Našli jsme si hezké místo v lese, s sebou vzali svačinu a pustili jsme se do stavění lesních domečků. Pomáhali nám i někteří třeťáci, kteří si pro dnešek vybrali možnost relaxace s mladšími spolužáky. Stavěli jsme všichni a na závěr jsme si prohlídli lesní městečko:)

Potom jsme si už jen užívali oteplení a hráli různé hry před chatou. Po večeři jsme museli zapsat všechno do deníčků a pak už jen naše oblíbené čtení na dobrou noc.

Třeťáci věnovali dnešek hrám i poznávání Krkonoš. Ráno jsme hráli společenské hry a v půl jedenácté jsme s balíčky v batohu vyrazili na výlet na vrchol Černé hory. Vyšlapali jsme k rozhledně na Hnědém vrchu a pak po červené kolem mnoha bud, kde jsme sbírali do deníků razítka, až na Černou horu. Prošli jsme naučnou stezku a z vyhlídkové věže pozorovali rašeliniště s jezírky.

Rozhledna na Černé hoře byla sice zavřená, ale alespoň jsme se u ní vyfotografovali a dali se na zpáteční cestu, kterou jsme ukončili slíbeným sáňkováním na dlouhém pásu zbylého sněhu na sjezdovce. Byla to veliká legrace a fajn den. Ušli jsme 16 km a opět jsme si dokázali, co zvládneme:)

V průběhu celého týdne jsme poznávali s paní vychovatelkou tajemství geocashingu. Už známe jeho pravidla a podařilo se nám objevit 4 "kešky" :)