Dobré ráno, páťáci moji,

dnes mi nějak blbne Škola v pyžamu a nejde mi načíst naše třída, proto vám úkoly mimořádně píšu sem. Pokud Ti také teď nefunguje Škola v pyžamu, nic si z toho nedělej, vypracované úkoly mi tam vložíš hned, jak Ti to půjde :) 

On-line setkání samozřejmě normálně platí :)

S Lukášem, Ami, Deny, Nikčou, Fabiánem, Robinem, Pavlem, Violettkou, Jonášem, Maruškou a Julčou se uvidíme v 9 hodin

meet.google.com/hbq-gnzb-ush

S Johy, Sárou, Filipem, Kiki, Nelou, Tobim, Adámkem, Tienem, Kájou a Laurou se uvidíme v 10 hodin 

meet.google.com/zmr-zutc-egv

 

Dále se pustíš do následujících úkolů:

ČESKÝ JAZYK

Začni si na webu UMÍME ČESKY. Klikni na následující odkaz. Vždy si nejprve opiš to sousloví, které tam máš, poté teprve doplň, abys zjistil/a, jestli sis to napsal/a správně, pokud ne, hned si to u sebe oprav. Udělej takto 12 sousloví. Každé piš na nový řádek. Poctivě si za ta přídavná jména doplňuj MLADÝ nebo JARNÍ přesně v takovém tvaru, v jakém je i to přídavné jméno v daném slovním spojení :) (například: kulhavým - MLADÝM, zoufalými - MLADÝMI, domýšliví - MLADÍ, orlími - JARNÍMI...)

https://www.umimecesky.cz/doplnovacka-koncovky-pridavnych-jmen-1-uroven/1264

Teď si pomocí kvízu přípomeneš stupňování přídavných jmen (lahodný-lahodnější-nejlahodnější). Otevři si cvičení a všechna slova rozřaď do správným stupňů. Případně se podívej do RŮŽOVKY na to cvičení 6 na straně 25, které Ti připomene, jaká slova do kterého stupně patří :)

https://wordwall.net/play/10958/031/174

Teď už jen jeden sloupeček ve VÁŽCE a máš v ČJ hotovo. Na straně 41 je to druhý sloupeček. Zase si poctivě tvaruj ten vzor MLADÝ za dané přídavné jméno. 

MATEMATIKA

Začneš si kvízem, ve kterém budeš spojovat zlomek se správným desetinným číslem. Pozorně se koukej, jestli tam máš setiny nebo desetiny, některá čísla jsou si hooodně podobná :). 

AŽ SI TO NECHÁŠ ZKONTROLOVAT, VŠECHNY PŘÍKLADY SI ZAPIŠ DO SEŠITU. VŽDY TEN DANÝ ZLOMEK = A TO DESETINNÉ ČÍSLO. Krasopisně! Dej si záležet na tvarech jednotlivých čísel, často není poznat trojka od devítky, nula od šestky a tak dále...

https://wordwall.net/play/10958/490/162

Otevři si učebnici na straně 37. Čeká tam cvičení 9. Děláš a,b i c. Vždy mi z řady vypiš do sešitu číslo, které splňuje dané zadání.

PŘÍKLAD: Mám vypsat čísla, které mají na místě desetin číslici 3, tak to by bylo například 21,3 nebo 125,31. Naopak bych nenapsala číslo 12,03, protože to má trojku až na místě setin a to po mně teď nechtějí. 

Máme tu jednu zimní slovní úlohu. Stačí opět výpočet a odpověď. Pozorně si úlohu čti, zapisuj si všechny příklady, které Tě dovedou k odpovědi. Je to úloha 13 na straně 41

 

PŘÍRODOVĚDA

Zadání a vzkaz od paní ředitelky: 

12. 2. 2021 – Tropický podnebný pás

Zdravím Vás, 

děkuji za zaslání úkolu z minulého týdne. Pravidelně mi ho neodevzdává Jonáš, Tien a Sára ☹

Ostatním děkuji. Většina z Vás to měla bez jediné chybičky ☺

Tropický pás

https://www.youtube.com/watch?v=LdCuDGpRLUg

Tropický podnebný pás je velmi pestré území okolo rovníku. Žijí zde velmi zajímavá zvířata. Dokument je tentokrát z Afriky z místa kousek od rovníku a většinu zvířat dobře znáte. Podívejte se, kde jsou doma ☺

Vašim úkolem je, abyste mi odpověděli na tyto otázky:

 

  1. Napiš alespoň 10 zvířat, která jsi viděl v dokumentu
  2. Viděl jsi v dokumentu nějaké zvíře, které žije v mírném nebo polárním podnebném pásu?
  3. Je hroch nebezpečný a proč?
  4. Jak dlouho vydrží krokodýl bez jídla?       a) 7 dní b) 1 měsíc c) 3 měsíce  d) 6 měsíců
  5. Unikl sumec krokodýlům?

Svoje odpovědi mi posílejte na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (radši :)) nebo vložte do aplikace Škola v pyžamu. Úkol mi odevzdejte do 18. 2. 2021. Děkuji ☺