Každý den Vám sem přidám to, co píši na nástěnku Školy v pyžamu.

Moje úkoly na pondělí 19.10. :)

A jdeme na to! Dnes bychom spolu měli český jazyk, matematiku a  anglický jazyk, takže tě čekají úkoly z těchto předmětů. 

ČESKÝ JAZYK:

1. Začni na webové stránce gramar. in. Klikni na odkaz (nebo ho zkopíruj) a začni plnit cvičení, kde doplňuješ to s,z,vz, které jsme si spolu ještě stihli vysvětlit. Vezmi si určitě k ruce sešit, ať vidíš ta pravidla. Asi se Ti to bude zdát těžké, ale neboj se toho! Na slova, ve kterých uděláš chybu, se zkus podívat ještě jednou a pokus se pochopit, proč se tam mělo doplnit to dané písmenko. Do sešitu si zapiš slova, ve kterých jsi udělal/a chybu. Vůbec se nelekej, pokud v tom budeš mít hodně chyb, je to nová a těžká látka, takže se s chybami počítá a nemusíš se za ně stydět! :) Udělej alespoň dvě cvičení z pěti. Vyfoť mi sem ta slova, která si zapíšeš do sešitu. 

https://www.gramar.in/cs/test.php?g_idt=5f8c9e8b1af28

2. Teď si otevři RŮŽOVKU (pracovní sešit) na straně 14. Zopakuješ si vyjmenovaná slova. Na straně 14 vypracuj cvičení 1. A urči slovní druhy u všech slov, nejen u těch daných (trošku jsem pozměnila zadání :)). Poslední je cvičení 3 na straně 14, určitě Tě potěší, že cvičení neopisuješ, jako je to v zadání, jen doplň i,í,y,ýObě vypracovaná cvičení mi vyfoť a vlož sem.

MATEMATIKA:

1. Dnes se zase počtářky rozvičíš na webové stránce. Tentokrát to bude umimematiku.cz. Procvičíš si zaokrouhlování. Udělej alespoň 8 čísel. 

https://www.umimematiku.cz/pocitani-zaokrouhlovani-velka-2/5650

Cvičení mi fotit nemusíš, věřím Ti, že si ho poctivě vypracuješ. 

2. Nyní Tě čeká zápis a výpočet slovní úlohy. Otevři si učebnici na straně straně 28 a udělej cvičení 4. Pracuj do sešitu. 

Nápověda k úloze: Když máš v úloze slovo PO, znamená to, že každá ta věc tolik stála. Třeba, když by tam bylo, že prodávají auta po 200 000 Kč, znamená to, že každé z těch aut stojí 200 000 Kč. 

3. A ještě si trochu počítání. Trénuješ násobení pod sebou. Učebnice strana 30 cvičení 5. Udělej alespoň 5 příkládů. Celé cvičení je ideální, ale kdyby už toho bylo na tebe hodně, můžeš udělat jen pět příkladů. Správnosti si kontroluj na kalkulačce, jak píší v zadání. 

Slovní úlohu a příklady mi vyfoť vlož sem. 

ANGLICKÝ JAZYK: 

1.Dnes si zase dáme trochu opakování toho, co sis zapisoval/a do slovníčku. Slovníček si vezmi k ruce, můžeš ho používat. Uhádni následující slova, zapiš je do sešitu: 

_ o _ _ y, s _ _ _ y, _ _ _ _ o o _, _ _ _  m _ _ _   _s  _ _?,  p o _ _ _, 

_ c _ _ _ _ _  f_ _ _ _ _ _ , _ i _ d  o _  f _ _ _

2. Nyní  je tvým úkolem zapsat celou anglickou větu. Zase do sešitu. Vždy budeš mít uvedenou cenu a věc. A tvým úkolem bude vytvořit z toho větu. Uvedu Ti dva příklady. 

Toto budeš mít dáno:      Toto napíšeš (cena musí být slovy):

£ 3 - a strawberry cake  - A strawbery cake costs three pounds. 

£ 2.19 - a piece of pizza - A piece of pizza costs two pounds nineteen. 

£ 5.20  - a hamburger

£ 10.16 - a doll

£ 99 - a kitten

£ 26.50 - a hamster

£ 8.30 - a ball

£ 1.90 - a cup of coffee 

£ 7.60 - a book 

3. A nakonec si zahraješ pexeso. Klikni na odkaz a zahraj si alespoň 5 kol. Vždy klikneš na obrázek a na sloveso, které k němu patří, když to uděláš správně, odhalí se ti kus obrázku. Pusť si zvuk, sloveso Ti to vždy řekne nahlas. Zopakuj to. 

https://www.umimeanglicky.cz/pexeso-slovesa-zakladni-1-uroven?source=explicitExercise

Vlož mi sem ta slova, co jsi doplňoval/a a poté ty věty. Pexeso mi fotit nemusíš. 

Tak zase zítra!