Úterní odpoledne jsme opět po roce strávili oslavou Vánoc.

 

I letos se konal tradiční Vánoční jarmark, na kterém se podílela celá škola. V průběhu celého dopoledne probíhala zkouška s mikrofony a osvětlením. Odpoledne se jelo již naostro před diváky.

Program začínal v 16:00, kdy před zaplněným sálem poprvé vystoupili moderátorky a hosty přivítaly. Pak už následovala jednotlivá vystoupení všech tříd školy. Přehlídka vystoupení byla opravdu pestrá. Měli jsme možnost poslechnout si vánoční koledy v tradičním pojetí, moderně nastudované nebo v cizím jazyce. Někdy byl zpěv doprovázen i tancem, případně si žáci připravili jen taneční vystoupení. Dále bylo v programu několik divadelních představení, hra na ozvučné roury nebo vystoupení kroužku švihadel.

Kromě vystoupení probíhal současně v prvním patře jarmark výrobků našich žáků. U stánků tříd bylo možno zakoupit rozličné vánoční dekorace, sladké pochutiny, ekologické sáčky na ovoce nebo třeba svíčky. Nabídka byla opravdu široká a po skončení trhy zely stánky prázdnotou.

Posledním místem, který s jarmarkem souvisí, byla kavárna, kde se hosté mohli občerstvit nápoji, sladkým pečivem a nebo párkem v rohlíku.

 

{gallery}/2019-2020/2019_17_12_Vanocni_jarmark{/gallery}

 

Celé odpoledne, které se neslo ve vánoční atmosféře, nás příjemně naladilo na nadcházející svátky a bylo příjemným místem k setkání.

Hlavní poděkování patří moderátorkám Kamile, Šárce a Kristíně, které se nebály a i přes malé technické komplikace vše zvládly výborně. Ale poděkování si určitě zaslouží i další žáci, kteří pomáhali s organizací nebo kavárnou. A v neposlední řadě i učitelé a žáci jejich tříd, za energii věnovanou trénování vystoupení a pomoci při organizaci, bez nichž by se tento jarmark nikdy nemohl uskutečnit.

S přáním šťastných a veselých Vánoc

Tomáš Svoboda