S našimi deváťáky jsme vyrazili na konci května na poslední společný výlet. I přes nepřízeň počasí jsme toho spoustu zažili, tak čtěte níže, co jsme všechno stihli!

Poslední vícedenní výlet jsme se vydali strávit do rekreačního střediska Blaník, kde jsme i společně začali adaptačním kurzem v šesté třídě. První den nám po příjezdu ještě přálo počasí, proto jsme toho využili a odpoledne jsme strávili venku. Kluci hráli ping-pongový turnaj, jiní si zahráli basketbal a někteří si dokonce i vyzkoušeli chůzi po slackline. Večer jsme strávili na pokojích s kamarády, protože se přihnal vydatný déšť. 
Druhý den nás nepřivítal hezkým počasím, proto se jen někteří vypravili do krytého bazénu v areálu. Voda byla studená, ale i tak se do ní několik odvážlivců ponořilo:) Poté, co se trochu vylepšilo počasí, jsme se vypravili do lesa na několik společných her. Otestovali jsme vzájemnou důvěru a orientační smysl, když jsme se snažili navést spolužáky se zavázanýma očima k odměnám. V týmech jsme se také poměřili při nejrůznějších sportovních aktivitách, ale i v obratnosti.
Ve středu odpoledne jsme se vypravili na procházku na Malý Blaník. Cestou jsme navštívili obchod v Louňovicích, kde většina z nás doplnila zásoby jídla. Trasa výletu byla dlouhá necelých 10 kilometrů, i tak byli někteří rádi, když se vrátili do areálu:) Po odpočinku však většina nabyla sil, takže se po večeři ještě konal turnaj v přehazované, který nám ukončila až tma večer. Zbytek posledního večera strávili všichni na pokojích se svými kamarády povídáním, někteří si i zařídili vlastní diskotéku:)

 


Ve čtvrtek ráno bylo na programu balení a úklid. Protože se s námi chtěl areál rozloučit hezkým počasí, využili jsme krásného dopoledne a udělali jsme si turnaj v přehazované. Účastnili se ho všichni a síly byly velmi vyrovnané! V průběhu turnaje nebyla nouze o obětavé zákroky i skvělé smeče. Rozloučili jsme se tak s areálem hezkým zážitkem, který si zúčastnění – včetně mě – moc užili!

 


Tak byl náš poslední výlet hezkým společným zážitkem pro nás pro všechny:)

Barbora Štambergová