29. 9. se konal květinový den, kterého se naši deváťáci zúčastnili jako dobrovolníci. VYBRALI JSME 31 590 Kč.

Účelem sbírky je získání finančníchg prostředků na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů a podporu onkologického výzkumu. Letos byla sbírka zaměřena na nádory ledvin, močového měchýře a prostaty.

Naši deváťáci se již tradičně zúčastňují jako dobrovolníci.

Nejprve obešli školu a informovali všechny třídy a zaměstnance o účelu sbírky. Poté prodali většině žáků, učitelů i dalších zaměstnanců školy kytičku (což je symbol sbírky).

Následně se vydali do města, kde rozdávali lidem letáčky, prodávali kytičky a informovali o účelu sbírky. Setkávali se převážně s kladnými reakcemi.

Naše škola se zúčastňuje sbírky již tradičně a bude v tom pokračovat i v dalších letech.