V týdnu od 14. do 18. září 2020 absolvovaly 8. třídy naší školy skvělou školu v přírodě v Krkonoších. Níže se podívejte na článek.

Po lehkých komplikacích při cestě do cíle jsme se ubytovali v moc pěkné chalupě. Hned první den bylo důležité stanovit si základní pravidla školy v přírodě a také tresty za jejich porušení. Po této „úřednické práci“ jsme se si zahráli bláznivou hru na „PTÁČKY“, při níž jsme do zobáčků sbírali „jídlo“. Večer pak probíhalo seznamování s novou paní učitelkou Kuchařovou a s Terkou, která nám dělala dozor.  

V úterý jsme dopoledne hráli nejrůznější intelektuální i sportovní hry (např. „HAJZLBÁBA“ byla velmi oblíbená, dále také zouvání bot pod kbelíkem plným vody) a po obědě jsme se vydali na malou procházku (áčko si prošlo „Lufťákovu stezku, béčko se vydalo na rozhlednu Přední Žalý). Večer jsme věnovali vážnějšímu tématu „ŠIKANA“. V obecné rovině jsme se dozvěděli, kam se můžeme obrátit, pokud by se něco podobného dělo v naší třídě.

Středa byla kompletně věnovaná celodenní túře – ušli jsme 16 km s velkým převýšením. Navštívili jsme mnoho rozhleden, vyhlídek, přehradu a nakonec jsme se vrátili na večerní táborák. Opekli si buřty, zazpívali písničky a zalehli do postelí.

Ve čtvrtek dopoledne jsme se věnovali vážnějšímu tématu „PŘEDSUDKY“ a velice dobře jsme spolupracovali. Poté jsme si zahráli méně závažnější hry a odpoledne se vydali na menší procházku. Večer proběhla diskotéka.

V pátek nezbývalo než sbalit, pořádně se nasnídat a počkat na autobus, který nás odvezl zpět do Prahy.

Zde si můžete přečíst vybrané dojmy některých účastníků:

 

„Nejlepší škola v přírodě za celých osm let, protože jsem kolem sebe měla skvělou společnost, ubytování bylo super a hry a zábava taky.“                                                                                                                           Verča

„Bylo super, že naše ŠVP byla pořád akční, pořád jsme chodili na výlety a hráli hry, ale zároveň jsme měli dost volna.“                                                                                                                        Tobi

„Škola v přírodě byla úžasná, moc ráda bych se tam vrátila.“                                    Emča

„Tuhle školu v přírodě jsme si užila, protože jsem se sblížila s mnoha lidmi.“            Eliška

„Nejvíc se mi líbilo, jak jsme šli na celodeňák a po něm jsme měli oheň a k tomu jsme hráli na kytary. To je pro mě nejlepší zážitek.“                                                                                                                   Sofi     

„Tento rok se mi na škole v přírodě moc líbilo, protože tam byla sranda a ty výlety byly skvělé.“                                                                                                                                                         anonym