V pátek na sv. Valentýna se 7. B vypravila prozkoumat, jak, kdy a kde vznikl film. Kromě toho jsme se ale dozvěděli mnoho dalších zajímavých věcí, a dokonce jsme si zkusili, jak udělat animaci.

Mohli jsme si na vlastní kůži vyzkoušet virtuální realitu (cestovali jsme kolem světa), zkusili jsme si naanimovat vlastní film, seznámili jsme se s různými typy animací a také s tím, jak animoval Walt Disney a jak se tou dobou animovalo v Československu.

Zjistili jsme, jak to vypadalo v samých začátcích filmu, kdy se pomalu začínaly rozpohybovávat obrázky.

Hodně jsme si také užili tzv. ruchárnu. Na chvíli se z nás stali ruchaři, kteří pomocí nejrůznějších rekvizit ozvučovali animovaný film (například pomocí kokosových skořápek simulovat zvuk koňských kopyt).

Tuto výstavu velice doporučujeme ke zhlédnutí.

Za 7. B

Lenka Bernatová (TU)