Minulý týden většina dětí ze 3. B strávila mimo školní lavice a vydala se do Roudnice v Krkonoších – detašovaného pracoviště čarodějnické školy v Bradavicích, kterou vychodil i jeden z nejslavnějších čarodějů Harry Potter! Naše škola v přírodě totiž byla tomuto tématu zasvěcena.

V pondělí 6. 5. jsme se sešli v půl deváté před školou a vyrazili směr Krkonoše. Ubytovali jsme se v hotelu Eden a po obědě prozkoumali terén. V lese děti postavily hrad Bradavice ze všemožných přírodních materiálů, každá skupinka pojala svoje dílo naprosto odlišně. Došlo také na rozřazení do jednotlivých kolejí – Nebelvíru, Havraspáru, Zmijozelu a Mrzimoru. Před zalehnutím jsme si přečetli část úvodní kapitoly z knihy o Potterovi a šlo se spát.

Zbytek dnů se nesl v duchu her zasazených do čarodějnického tématu, vyráběli jsme si tedy košťata, abychom se mohli zahrát pravý a nefalšovaný famfrpál se všemi druhy míčů (Potloukem, Camrálem a Zlatonkou). Vymýšleli jsme si vlastní lektvary se všemožnými účinky. Mohli bychom vám nabídnout lektvary, po kterých byste se přeměnili v jeleny, myši, byli rychlí jako Messi, zamilovali se na první pohled a spoustu dalšího!

Kromě „čarování“ jsme také vyrazili na dva odpolední výlety. Jeden byl do Jilemnice, kde se v zámku konala výstava o Krakonošovi. Nejvíce jsme si však pochopitelně užili rozchod na tamním náměstí. Chodili jsme ve skupinkách a nakoupili si spoustu hezkých věcí, nezapomínali jsme i na členy rodiny, kterým jsme také dovezli nějaké malé suvenýry. V rámci druhého výletu jsme se podívali do Poniklé, kde sídlí tradiční česká firma Rautis, která vyrábí vánoční ozdoby. Paní průvodkyně nám ukázala celý proces výroby a sami jsme si poté mohli vytvořit svou hvězdičku. Všichni jsme se vraceli z Poniklé nadšení a plní zážitků.

Během pobytu jsme si zaznamenávali důležité informace do čarodějnických deníčků, stihli jsme se i něco naučit z matematiky a češtiny, vyrobili jsme přáníčko na Den matek, každý večer před spaním jsme si četli z knihy Harry Potter a Kámen mudrců. Poslední den jsme měli táborový oheň a ještě jsme to pořádně rozjeli na diskotéce! :)

Všichni jsme se v pořádku a spokojení v sobotu vrátili. Tak zase za rok!

Lucie Hradecká

 

{gallery}/2018-2019/2019_05_10_svp3b{/gallery}