IV. třída

Třídní učitelka: Mgr. Věra Janoušová
Kmenová učebna: 2. patro vlevo

V úterý jsme v rámci druhého projektového dnu navštívili Národní galerii a prohlédli si výstavu německé umělkyně Katharine Grosse. Podobnou techniku spolu s hrou se stíny si děti vyzkoušely a domů si kromě zážitků z galerie odnesly i velmi zajímavé výtvory.

Týden před Vánoci divadelníci prvního stupně podruhé navštívili divadlo Minor na představení s názvem Vánoce. Děti si opět nejprve pohrály v zábavném koutku, poté shlédly vánoční představení a navštívily divadelní kavárničku. Ke škole se vrátily se spoustou zážitků. V únoru na nás čeká Nebojsa.

Poslední týden před Vánoci se děti ze 4. třídy téměř po roce vypravily na zimní stadion Nikolajka. Po prvních nejistých krocích se všichni rychle rozbruslili a dopoledne na ledě si opravdu užili. Ve čtvrtek v podvečer téměř polovina dětí navštívila divadlo Minor, kde na ně čekalo krásné představení s názvem Vánoce. Týden jsme zakončili soutěží o nejlepší bramborový salát, svátečním posezením nad cukrovím, salátem s řízky a rozdáním dárečků pro kamarády.

Ve středu jsme vyzvali děti ze čtvrté třídy ZŠ Londýnská k vánočnímu zápasu ve vybíjené.