se nachází na Karlově náměstí na Novoměstské radnici. My ji navštívili společně se třidou 4.B v pátek 15. září. Nejprve jsme se na nádvoří dozvěděli něco o těžišti. Vyhledali jsme těžiště vlastního těla, dvojic a různých předmětů. 

Na výstavě samotné měly děti možnost vyřešit různé rébusy, zahrát si hry mezi sebou nebo s herním instruktorem, a že bylo těžké ho kolikrát porazit. Ovšem někomu se to přeci jen podařilo.  V neposlední řadě si mohly vyzkoušet i nějaké pokusy, např. vyrobit si homopolární motor, u kterého někteří strávili většinu času. 

Součástí výstavy byly i stánky vystavovatelů, kde si děti nakoupily spoustu věcí. Největší úspěch však měla nestárnoucí kovová spirála.

Za celou třídu mohu říci, že tato akce se nám velmi líbila a těšíme se na další.

 

                                                                              K. Šmídová