"Tiká v každé rodině..."

Květinový den je tradiční veřejná celostátní charitativní sbírka, kterou v České republice již od roku 1996 organizuje Liga proti rakovině Praha. Liga proti rakovině Praha stanovuje cíle sbírky Květinového dne takto:

1. preventivní působení na širokou veřejnost prostřednictvím letáků s informacemi, výchova ke zdravému životnímu stylu jako preventivnímu opatření,

2. získání prostředků na boj proti rakovině nabízením kvítku měsíčku lékařského na stužce, které jsou následovně využity na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologické výchovy, výzkumu, vybavení onkologických center.

Každý ročník sbírky je zaměřen na konkrétní typ nádorového onemocnění, jemuž je přizpůsoben obsah informačních letáků a doprovodných akcí. Sbírkovým předmětem je květ měsíčku lékařského na stužce, jejíž barva se každoročně mění. Minimální prodejní cena tohoto předmětu činí 20,- Kč.

Zájemci z řad žáků druhého stupně ZŠ Botičská se od roku 2011 řadí mezi dobrovolné prodejce a ve žlutých dobrovolnických tričkách putují ulicemi Prahy 2 a sousedních městských částí, aby se pokusili naplnit cíle Ligy proti rakovině Praha. Nutno říci, že se jim v tomto ohledu velmi daří:

Za poslední čtyři ročníky Květinového dne dokázali dobrovolníci ze ZŠ Botičská získat neuvěřitelných 200 000,- Kč na konto Ligy proti rakovině Praha!

ZŠ Botičská kromě vyslání dobrovolníku podporuje Květinový den též tak, že její žáci a zaměstanci zakupují kytičku na stužce. Dobrovolníci před tím, než vyrazí do ulic obejdou všechny třídy, jejichž žáci jsou díky třídním učitelkám informování o účelu sbírky a neváhají přispět. Přispívají také paní učitelky a páni učitelé, kuchařky, školník, uklízečky, vedení školy a hospodářky.

Za tuto aktivní pomoc v boji proti rakovině získává ZŠ Botičská poděkování organizátora v podobě oficiálního certifikátu. Certifikát z některého ročníku si lze prohlédnout zde.

Květinový den 2017

Květinový den 2015