Třetí zářijový týden se šesťáci vypravili na tradiční adaptační kurz, aby se lépe poznali s novými spolužáky a se svými třídními učiteli.

Naším útočištěm se stal sportovní areál v Plasech u Plzně, kde jsme měli k dispozici fotbalové, volejbalové hřiště a ohniště. Součástí programu byly různé kolektivní hry, celodenní výlet, při kterém jsem si krátili čas plněním úkolů na cestě a v lese. Čtvrteční dopoledne nás čekala návštěva netradiční zoo v Plasech, kterou mnozí ohodnotili jako lepší než tu pražskou. Na malém prostoru se totiž podíváte prostřednictvím kulis, hudby a zvířat do Mexika, Transylvánie, Řecka a mnohého dalšího. Kromě výletování, plnění úkolů, sportování a hraní her, jsme se také pustili do tvorby třídních pravidel a třídních triček. Pobyt jsme si také zpestřili večerním táborákem a mnohým dalším. Počasí nám celou dobu přálo, a tak nám nic nebránilo v tom, abychom si adapťák naplno užili. Teď už nám nezbývá nic jiného, než usednout zpátky do lavic a doufat, že nás naši třídní učitelé vezmou ještě třeba na školu v přírodě :).