Naši šesťáci se vypravili 10. září na seznamovací kurz do kempu Zelené údolí v Mladějově. Co všechno během společných 4 dnů zažili, jak se měli a kam se všude podívali? Čtěte níže!

Sraz na adaptační kurz měli šesťáci se svými třídními učitelkami v 9 hodin před školou. Poté, co jsme vyslali naše zavazadla do kempu napřed, jsme se přesunuli na Masarykovo nádraží a pak hurá vlakem do kempu v Mladějově v srdci Českého ráje! V Mladějově nás přivítalo slunečné počasí, proto jsme strávili odpoledne venku hraním nejrůznějších her, sportováním, skákáním na trampolíně a povídáním s kamarády. Po večeři měli šesťáci prostor na seznámení s novými třídními učitelkami. Formou hry tak zjistili, kam jezdí rády na dovolenou, co dělají ve volném čase, nebo třeba co rády mlsají:) Poté šesťáci zjišťovali opět formou hry informace o svých spolužácích, takže se dozvěděli spoustu zajímavostí o nových členech třídy, ale i o těch stávajících.
Ve středu dopoledne se VI. A věnovala tvorbě nových třídních pravidel. VI. B se vypravila do nedalekého lesa, kde měla za úkol v týmech sestavit z lesního materiálu kocábku, která představovala to, že jsou na jedné lodi. Jak se jim povedlo sestavit lodě, můžete vidět v galerii níže! Odpoledne bylo opět věnované sportům a nejrůznějším venkovním hrám. V podvečer si šesťáci s třídními učitelkami vytvořili šablony a na památku si vyrobili trička s logem třídy.

Čtvrteční dopoledne věnovala tvorbě třídních pravidel VI. B. Žáci VI. A využili hezkého počasí a s paní učitelkou si hezky týmově zasportovali. Odpoledne jsme se hned po obědě sbalili a vyrazili jsme na obhlídku krásného okolí. VI. A vyrazila do Prachovských skal, kde obdivovala úchvatné skalní útvary i nádherné výhledy. VI. B se vypravila na Trosky. Tam se podívali na vrchol zřícenin a v podhradí se dokonce někteří žáci vyfotili s dravými ptáky!:) Cestu měly obě třídy přes 10 km dlouhou, ale panovala dobrá nálada a při povídání cesta hezky utíkala. Po večeři jsme si všichni sedli a chvíli jsme si zazpívali s kytarou. Vzhledem k náročnějšímu programu přes den se však všichni brzo odebrali odpočívat, aby byli plni sil na cestu domů.

Páteční dopoledne se neslo ve znamení balení a úklidu, protože v poledne jsme se vypravili pomalu na vlak. Volné chvíle jsme si krátili povídáním, oblíbenou schovávanou, nebo přehazovanou. Cestou na vlak jsme ještě rychle doplnili zásoby v místní samoobsluze a pak hurá domů, kam už jsme se všichni moc těšili na naše rodinné příslušníky:)

za kolektiv vyučujících
Barbora Štambergová, tř. uč. VI. B