V úterý 10. 12. proběhl na celém druhém stupni naší školy preventivní program Jedu s přehledem, který byl zaměřen na bezpečnost na silnicích a základy první pomoci.

Nejprve nás čekala teoretická část programu. V ní jsme si zopakovali základní dopravní značky, nutnost reflexních prvků na oblečení, zhlédli jsme videa nasimulovaných dopravních nehod a připomněli si, jak je důležité za každých okolností nosit při jízdě na kole helmu a chrániče.

Praktická část měla čtyři stanoviště. Na jednom z nich jsme si zkusili sestavit bezpečnostní trojúhelník a zjistili jsme, jak ostatním řidičům naznačit překážku na silnici, za jakých okolností zapínat blikačky apod. Dále jsme si pomocí speciálně upravených lyžařských brýlí vyzkoušeli, jak se snižuje naše orientace pod vlivem omamných látek. Hodně nás bavilo ježdění na elektrokole, elektrokoloběžkách a hoverboardu - samozřejmě nejprve jsme si museli nasadit helmu a chrániče. Na posledním stanovišti jsme si zkusili první pomoc a masáž srdce na figurínách.

Podle nás je opravdu důležité se s touto problematikou seznamovat, protože nikdy nevíte, co se může stát!

 

{gallery}/2019-2020/2019_12_10_Jedusprehledem{/gallery}

 

za třídní učitele druhého stupně

Lenka Bernatová