V pátek před podzimními prázdninami proběhl na druhém stupni projekt s názvem "Osudové osmičky", který byl zaměřen na významná výročí v letošním roce.

Třídy se během dne vystřídaly na šesti workshopech, z nichž pět bylo zaměřeno na osmičkové roky a jeden na rok s devítkou na konci. Chronologicky se děti vystřídaly projektech k rokům:

1918 s panem učitelem Svobodou - zde si žáci povídali o stoletém výročí vzniku republiky a nakonec napsali republice přání k narozeninám.

1938 s paní učitelkou Matějíčkovou - smutný rok tzv. "mnichovské zrady".

1948 s paní učitelkou Tetivovou - zde děti řešily, jak je důležitá demokracie a jak se může stát, že vládu nad státem převezme totalitní politická strana (v tomto případě KSČ)-

1968 s paní učitelkou Bernatovou - tady se řešilo období tzv. "pražského jara", jeho kruté ukončení v srpnu 1968 a také následné období tzv. normalizace.

1989 s paní učitelkou Štambergovou - upozornění na začátek demonstrace na Albertově, pochod na Národní třídu a pád totality.

2018 s paní učitelkou Bártlovou - zhodnocení dneška a to, jaká výročí nás v letošním roce čekala a čekají.

Doufáme, že na tato veselá i smutná výročí nezapomente. Je důležité si je neustále připomínat!

Lenka Bernatová