Úterý 27. března bylo pro 1. B velmi slavnostním dnem. Prvňáčci už se naučili všechna písmenka, a proto mohla konečně nastat slavnostní chvíle, kdy byli za přítomnosti svých patronů z osmé třídy, pasováni na čtenáře!

Na tento výjimečný den si prvňáčci přinesli své oblíbené knížky a předvedli svým patronům a patronkám, jak jim čtení jde. Patroni poté své prvňáčky za předvedené výkony náležitě pochválili a odměnili smajlíkem:) Pak přišlo na řadu samotné pasování na čtenáře, při kterém každý prvňáček dostal novou knížku. A abychom ukázali, že se není třeba čtení bát, přečetli také všichni patroni z nové knížky úryvek.

Druhou hodinu jsme společně četli pohádku O holčičce s náhradní hlavou od Miloše Macourka. Při vymýšlení, k čemu by taková náhradní hlava mohla být a jak by mohla vypadat, jsme si užili i spousty legrace. Na závěr každý patron se svým prvňáčkem namaloval část příběhu. Dvě hodiny nám utekly jako voda a my všichni už se těšíme na další společnou akci.

Průběh pasování bude v galerii brzy doplněn.

Barbora Štambergová