V úterý 6. 3. byla v 1. A veliká sláva. Prvňáčci už zvládli všechna písmenka a začali číst. A tak nastal čas, aby se na ně přišli podívat jejich patroni z deváté třídy.

Prvňáčci si přinesli svoje oblíbené knihy a pustili se do čtení, deváťáci pozorně sledovali, jak jim to jde, a na závěr každý svého prvňáčka ohodnotil. A protože všichni ukázali, že už jim čtení pěkně jde, mohli být slavnostně pasováni na čtenáře. Za odměnu dostal každý nový čtenář knížku. Pak už přišla řada na deváťáky, aby prvňáčkům také něco přečetli. A byla to legrace, protože i zkušeným čtenářům se občas nějaké to písmenko poplete.

Ve druhé polovině společného programu jsme se zabývali pohádkou Miloše Macourka Holčička s náhradní hlavou. Před samotnou četbou prvňáčci a jejich patroni zkoušeli vymýšlet, o čem příběh bude, pokládali jsme si otázku, na co by nám taková náhradní hlava mohla být, a zkoušeli jsme si holčičku s náhradní hlavou nakreslit. Pak si děti ve skupinkách pohádku přečetly a kreslily k ní ilustrace.

S devátou třídou už se moc těšíme na další společnou akci!

Lucie Tetivová