Předposlední den letošního projektového vyučování s názvem Cesta kolem světa za pět dní jsme strávili v pondělí 12. 3. v AFRICE. Kromě zvířat, domorodců a afrického umění došlo také na piráty, fotbal a dešťový tanec (nepovažujeme za náhodu, že kolem poledne skutečně začalo vydatně pršet...)!

Škoda, že jste nevyrazili s námi - učitelé se totiž opět činili a připravili pro své žáky to nejlepší, co dokázali. Kdybyste byli žákem druhého stupně naší školy, mohli jste jít besedovat o cestování a jeho vlastních zážitcích s p. uč. Svobodou, tvořit nejen z hlíny s pí uč. Tetivovou, vyvolávat déšť a poznávat další africké zvyky s pí uč. Štambergovou, pokusit se mluvit africkými jazyky s pí uč. Bernatovou nebo se seznámit s novodobými piráty ze Somálska s pí uč. Matějíčkovou.

Workshop pí uč. Tetivové:
{gallery}/2017-2018/2018_03_12_AfrikaTET{/gallery}

Workshop pí uč. Štambergové:
{gallery}/2017-2018/2018_03_12_AfrikaSTA{/gallery}

Jako žák 3. - 5. ročníku byste vybírali z následující nabídky: setkání se lvicí Elsou zprostředkované pí uč. Janoušovou, MS ve fotbale 2010 společně s pí uč. Pekovou, pohybový "kurz přežití" pod vedením pí uč. Sikmundové, africké tvoření a seznámení s kulturou s pí uč. Polanskou, putování pravým africkým safari s pí uč. Svobodovou nebo založení kmene a kmenové soutěže pod vedením pí uč. Šmídové.

Workshop pí uč. Sikmundové:
{gallery}/2017-2018/2018_03_12_AfrikaSIK{/gallery}

Společně s našimi nejmenšími, tedy prvňáčky a druháčky, byste mohli vyrábět africké třásně s pí uč. Macalovou, skládat žirafu z papíru s pí uč. Fontánovou, poznávat se s africkými zvířaty s pí asistentkou Smažákovou nebo se zaměřit na to, čím se Afrika liší od ostatních kontinentů s p. psychologem Klimešem.

Workshop pí uč. Fontánové:
{gallery}/2017-2018/2018_03_12_AfrikaFON{/gallery}

Náš cyklus projektových dnů končí 25. 4. cestou do AMERIKY.

za kolektiv vyučujících
Kristýna Matějíčková