Pátek 26. 1. jsme dopoledne místo výuky díky našemu projektovému vyučování strávili v daleké AUSTRÁLII. Každý žák si vybral dva workshopy z nabídky podle svého zájmu a hurá na cestu!

Prvňáčci a druháčci vybírali ze čtyř stanovišť: mohli poznávat zvířata s pí uč. Bernáškovou, řešit zábavný kvíz s pí uč. Fontánovou, stát se australskými cukráři s pí asistentkou Smažákovou nebo zkoušet některé z australských zvyků s p. psychologem Klimešem.

Žáci III. třídy, IV.A. IV.B, V.A a V.B si volili dvě dílny z bohaté nabídky: někdo trávil den na pláži s pí uč. Šmídovou, jiný se učil hrát na originální dešťovou hůl s pí uč. Polanskou, další se přemístil na Nový Zéland, kde se spolešně s pí uč. Svobodovou setkal s postavami z Hobita a Pána prstenů. V nabídce byla také Fascinující fakta o Austrálii v podání pí uč. Janoušové, Australští protinožci pí uč. Sikmundové nebo Nebezpečná zvířata s pí uč. Pekovou.

Druhostupňoví žáci měli na výběr tyto možnosti: aboriginské umění s p. uč. Svobodou, filmový festival krátkých australských filmů s pí uč. Tetivovou, zábavné kvízové stanoviště pí uč. Bernatové, návštěvu ZOO u protinožců po vedením pí uč. Štambergové nebo novozélandský maorský tanec Haka v podání rugbyového týmu All Blacks a pí uč. Matějíčkové.

Fotoochutnávku snad ze všech stanovišť sledujte ZDE:
{gallery}/2017-2018/2018_01_26_AUSTRALIE{/gallery}

Tematicky zaměřené fotogalerie budou brzy přidány.
Australští protinožci: Kolik triček zvládneme za 1 minutu obléct a jak rychle zvládneme 15 triček sundat? Mluvili jsme pozpátku, psali pozpátku, psali nedominantní rukou a chodili pozpátku pomocí zrcátka.
{gallery}/2017-2018/2018_01_26_protinozci{/gallery}

Filmy z workshopu Australské krátké filmy:
Nula - Může se z ničeho stát něco důležitého? Snímek o panáčkovi s číslem nula, který je ve společnosti vyšších čísel utlačován a marně pátrá po smyslu života.
Kouření tě zabije - Osud kuřáka Billa, kterému nedopatřením spadne cigareta. To by nebylo nic zvláštního, kdyby nestál na střeše budovy a příchozí spolupracovnice by si jej nespletla se sebevrahem. Kam až může takovéto nedorozumění zajít?
Cedulky - Krátký film o komunikaci mezi dvěma lidmi z dvou kanceláří přes ulici. Film o tom, že najít lásku nemusí být tak těžké, jak se zdá, a že vaše láska může být jen kousek od vás...
Baf - Starší sympatický pár se rád škádlí předstíráním své smrti. Tu on předstírá mrtvičku, tu ona pád ze schodů. Oba z toho mají velkou legraci, ale i ta jednou končí.
Vezmi si mě - Mladému děvčátku se líbí chlapec ze sousedství, ale ten si všímá jen svého kola, dokud ho ovšem dívka neohromí svým odvážným kouskem...
Zásilka - Drama ze světa zombie, kde je  těžké zachránit sebe samotného. Když však máte malou dceru, její život je pro vás tím nejdůležitějším.
Rozhodující argument - Snímek o dívce, která se snaží zvýšit své šance na nalezení vysněného partnera.

za kolektiv pedagogů
Kristýna Matějíčková