Dne 11. 2. 2020 proběhlo na naší školo obvodní kolo olympiády z angličtiny pro Prahu 2.

 V úterý ráno se v naší škole sešli nejlepší angličtináři z 8. a 9. ročníků základních škol Prahy 2. Vítěz obvodního kola bude reprezentovat Prahu 2 v krajském kole. Naši školu reprezentovaly Alisa a Simona, obě z deváté třídy, které vyhrály školní kolo.

Součástí anglického klání byl poslech rozhovoru o zábavních parcích, gramatický test, konverzace na vybrané téma a popis dvou obrázků.  

Všichni zúčastnění se do soutěže vrhli s nadšením a nenechali se ničím zaskočit. Výsledky byli opravdu těsné, bodovou remízu na prvním místě musel rozhodnout ještě dodatečný rozstřel. Nakonec se vítězem, a tedy i postupujícím do krajského kola, stal Marko K. ze ZŠ Resslova. Gratulujeme!

Všem zúčastněným (nejen soutěžícím, ale i odborné porotě) děkujeme za aktivní přístup a snahu.

 

Vítezi, který bude P2 zastupovat v krajském kole přejeme mnoho úspěchů.

 

Tomáš Svoboda, Lucie Hradecká