7. A, 7. B, 8. a 9. třída se u příležitosti 30 let výročí od tzv. sametové revoluce vydaly na Staroměstskou radnici prozkoumat dějiny 20. století u nás.

Jak tato návštěva probíhala?

Nejprve jsme byli vybaveni pracovními plakáty a psacími potřebami a poté jsme se mohli zcela ponořit do událostí 20. století. V první místnosti jsme si zopakovali, jaké to bylo po konci 1. sv. války, když se Masaryk (prezident - osvoboditel) vrátil do ČSR a začala tzv. První republika. V další části expozice jsme zjistili, co se stalo v roce 1938 v Mnichově nebo jak se u nás žilo v době protektorátu. Připomněli jsme si hrdiny z operace Antropoid i jejich smutný konec a také pražské povstání v květnu 1945.

Poté jsme se přesunuli do další části výstavy a zde jsme zjistili, co to byl tzv. vítězný únor, jaké jsme měli vztahy s východní (a i západní) Evropou. Také jsme se seznámili s osudem takových osobností jako např. Milada Horáková neboJan Palach. Zjistili jsme, co to bylo pražské jaro a také jak skončilo. Naučili jsme se, co to byl tzv. disent a zjistili jsme, že Václav Havel byl jedním z jeho hlavních představitelů. Nakonec jsme si "prošli" i cestu studentů z Albertova na Národní třídu v roce 1989.

Poté jsme si v tajných volbách odhlasovali největšího Čecha našich moderních dějin a zkusili si v "testíku", co všechno jsme si zapamatovali.

Někteří žáci 7. B se neplánovaně dokonce stali průvodci výstavou (za to patří poděkování hlavně Sébovi Š.)

{gallery}/2019-2020/2019_12_13_Listopad{/gallery}