Ve středu 20. 11. jsme měli díky organizaci Amnesty International možnost setkat se s tzv. "živými knížkami". Co to obnášelo se podívejte níže.

V živé knihovně se studenti setkali s osobnostmi z řad menšin žijících v České republice, které s nimi sdíleli svůj životní příběh. Během rozhovoru se žáci mohli zeptat na cokoli, co by je ohledně života "živých knih" zajímalo. Tyto rozhovorypomáhají překonávat zažité stereotypy a jedná se tak o účinný nástroj prevence diskriminace, rasismu, xenofobie a extremismu.

Nejprve jsme se ve skupinách seznamovali s životními příběhy "knih" a setkali jsme se s nimi až později. Bylo velice zajímavé srovnat naše představy se skutečností.

Setkali jsme se např. se znásilněnou autistkou, s člověkem, který má aspergerův syndrom, s bývalým narkomanem, bezdomovcem či transgender osobou.

Byl to pro nás opravdu silný zážitek! Děkujeme Amnesty International za zprostředkování výborného dopoledne.