Datum 11. 11. je každoročně spjato s oslavou Dne veteránů. Lidé si do klopy vkládají květy vlčích máků, symbol válečných veteránů, a uctívají jejich památku.

Tento den se vždy koná na náměstí Míru velká akce, která má na programu krom jiného i soutěž pro jednotlivé školy Prahy 2. Na soutěži nás letos reprezentovala Síma z devítky a Séba ze 7. B. Otázky byly velmi obtížné, ale my jsme si s nimi poradili dobře. Po skončení soutěže a vyhlášení vítězů, dostali všichni soutěžící dárky od městské části a také od organizace POKOS.

Vedle soutěžení také každá škola vytváří výtvarné dílo, které bude dovezeno vojákům na jejich vojenské mise. Bude jim připomínat, že školáci si váží toho, co pro naši vlast vojáci dělají. Naše dílo zobrazovalo letoun Spitfire, na kterém létali čs. letci během 2. sv. války, a pomohli tak vyhrát bitvu o Británii. Na letoun navazovala česká vlajka s protréty slavných válečných hrdinů (např. K. Janoušek, F. Peřina atd.) Naše dílo představovaly holky ze sedmičky - Áďa a Nikča.

Po skončení těchto aktivit jsme si mohli prohlédnout nejrůznější vojenskou techniku, která byla na náměstí vystavena (tanky, vrtulník atp.)

Nakonec jsme pokládali vlaječky k pomníčkům jednotlivých válečných hrdinů.

Těšíme se příští rok znovu.

{gallery}/2019-2020/2019_11_11_Denveteranu{/gallery}