V pátek - 6. 9. navštívily třídy 6. A, 6.B, 7. A a 7.B park Folimanka, kde byly seznámeny s jednotlivými složkami integrovaného záchranného systému.

Po 2. vyučovací hodině se třídy vypravily společně s třídními učitelkami na Folimanku, kde se seznámily s nejrůznějšími pomůckami, které nám můžou zachránit život.

Žáci se mohli podívat do hasičského vozu, vyzkoušet si, jaké to je, když běžíte v plné polní nebo se podívat na koně jízdní hlídky. Kromě toho jsme byli svědky ukázky vojenského zásahu a převozu raněných vojáků do nemocnice. Zdarma jsme mohli navštívit i protiatomový kryt, který byl zpřístupněn veřejnosti.

Zlatým hřebem byla soutěž, která prověřovala rychlost, techniku a spolupráci. S radostí sdělujeme, že všechny tři stupně vítězů obsadili žáci naší školy. Na třetím místě skončil tým dívek 6. B, druzí byli chlapci ze 6. B a na prvním místě se umístil smíšený tým dívek a chlapců ze sedmých tříd. Všem patří velká GRATULACE!