Páteční den strávili osmáci v kině a pak na bowlingu

 

Celý páteční den strávili osmáci mimo školu. Prvním bodem programu byla návštěva festivalu Jeden svět, což je festival filmů zabývajících se lidskými právy. Jednou z jeho součástí je i program Jeden svět na školách, který cílí na žáky základních a středních škol.

V kině Světozor jsme zhlédli film FollowMe, který se zabýval problematikou falešných účtů na Instagramu. Dokument ukázal, jak jednoduché, a celkem i levné, je zakoupit si stovky či tisíce followerů nebo lajků na sociálních sítích. Ukázal, že ne všichni se ke své popularitě můžou dostat poctivou cestou. Po projekci následovala diskuze s předním českým odborníkem na nová média, který se této problematice věnuje na Karlově Univerzitě. A osmáci se nebáli zapojit.

Druhým bodem programu byl společný bowling. Za peníze utržené na vánočním jarmarku jsme si zaplatili dvě hodiny bowlingu. Během této doby jsme stihli odehrát tři hry. Výkony byli různé, zkušenější nasbírali více bodů, kdo hrál bowling poprvé sice méně, ale o to s větší radostí. Kromě hry samotné jsme si užili i společné chvíle, kdy jsme si jen povídali, probírali techniku hry nebo fandili. Po hře jsme se společně rozloučili a vyrazili na víkend.

Na Jednom světě, ani na bowlingu jsme určitě nebyli naposledy.

Tomáš Svoboda