V úterý 19. 2. se Sára z VIII. třídy a Hynek a Vašek z IX. třídy zúčastnili obvodního kola soutěže v angličtině, kde jako tři nejlepší ze školního kola reprezentovali naši školu.

V soutěži poměřili síly žáci osmých a devátých ročníků základních škol Prahy 2. Utkali se v poslechu, gramatickém testu a dvou konverzačních aktivitách (popis obrázku a konverzační téma) o celkem 80 bodů.

Konkurence byla vysoká a výsledky vělmi těsné. Nakonec se naši žáci umístili takto:

Sára: 9. - 10. místo (celkem 66 bodů)

Vašek: 12. - 13. místo (celkem 64 bodů)

Hynek: 20. místo (celkem 55 bodů)

Všem třem děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme jim k pěknému umístění!

První a jediné postupové místo do krajského kola soutěže putovalo do ZŠ Kladská, třetí místo stejně tak. Druhé místo získala ZŠ Londýnská.

Mladší žáky naší školy, konkrétně Vaška z VI.B a Helču a Karin z VII. třídy, čeká obvodní kolo soutěže v dubnu.

Kristýna Matějíčková
organizátorka soutěže