Školní kolo biologické olympiády máme za sebou! A jak se žákům dařilo? Čtěte níže!

V týdnu před jarními prázdninami proběhla biologická olympiáda pro kategorii mladších žáků (6. + 7. třída) i starších žáků (8. + 9. třída). Žáci soutěžili v několik rozdílných úlohách. Všechny účastníky čekal test a poznávačka rostlin, hub i živočichů. Laboratorní práce pro mladší žáky byla tentokrát trochu náročnější – spočívala v měření dechové frekvence před námahou a po ní. Účastníci si tedy pěkně zadřepovali a sami měřili, za jak dlouho se jim dech opět zklidní. Starší žáci vyráběli model dýchací soustavy člověka, na kterém měli za úkol pojmenovat všechny jeho části. Poté měřili svou vitální kapacitu plic, takže i oni se museli snažit:)
Všem účastníkům děkujeme za účast a podané výkony, protože to nebylo vůbec jednoduché!
Na prvních třech místech se ve své kategorii umístili tito žáci:

6. + 7. třída: Adéla, Tobiáš, Jana
Za účast v této kategorii děkujeme i Honzovi, Vaškovi, Sébovi, Adamovi, Hedvice!
8. + 9. třída: Kuba, Kiki, Eliška
Za účast v této kategorii děkujeme i Járovi, Simče, Ondrovi a Hynkovi!

 

Po vyhodnocení výsledků z pražských škol organizátory budeme informovat o případných postupujících do dalšího kola.


Zuzana Bártlová a Barbora Štambergová