Šesťáci byli v planetáriu zjistit, kde začíná vesmír!


Ve čtvrtek 25. října se třídy 6. A a 6. B společně vypravily do planetária v Holešovicích, které je vůbec jedním z největších planetárií ve Střední Evropě! Nejprve jsme si prohlédli interaktivní výstavu. Mohli jsme si na modelu například sami rozhýbat naši Zemi a pozorovat, jak putujeme kolem Slunce. Viděli jsme také přistávací moduly a jídlo kosmonautů. Vyzkoušet jsme také mohli, jak těžké by byly plechovky s nápojem na různých planetách i kolik bychom tam vážili my sami! Při projekci jsme procestovali celou Sluneční soustavu a dozvěděli jsme se spoustu nových informací, které využijeme při hodinách přírodopisu i zeměpisu. A protože jsme se podívali i na projekci skutečné noční oblohy, budeme už také vědět, která zajímavá tělesa můžeme na noční obloze pozorovat.

Barbora Štambergová a Zuzana Bártlová