Jednoho z posledních slunečních dní využili osmáci k návštěvě zoologické zahrady.

 

Ve středu 17.10. jsme vyrazili s celou třídou na prohlídku pražské ZOO. Využili jsme podzimní akce na vstupné a strávili v ZOO celé dopoledne.

Abychom nechodili po zahradě bez cíle, dostali žáci pracovní list, který měli za úkol vyplnit. Zahráli jsme si na inspektory a zapisovali žádané údaje. Úkolem bylo například najít zvířata, která zrovna něco jedí, a porovnat jejich potravu s tou, kterou se živí ve volné přírodě. Zjistit, jak se fenek adaptoval na život v polopoušti nebo zda se můžou ve volné přírodě setkat lachtan s tučňákem. Nebyla to tedy jen obyčejná procházka, ale spíš detektivní práce.

Prohlídka vhodně doplnila výuku přírodopisu, kde žáci probírají savce a podpořila plnění cílů environmentálního vzdělávání.

Jelikož se osmáci ještě celou cestu tramvají zpátky ke škole předháněli, kdo viděl více tygrů nebo neviděl některého z hadů, jistě se všem dnešní prohlídka velmi líbila a nebyla poslední.

Tomáš Svoboda

třídní učitel