Hezké počasí a začínající jaro je potřeba využít, a proto se seminárníky vyrážíme častěji ven! Pojďte se spolu s námi alespoň prostřednictvím fotografií podívat, jak a kde jsme zkoumali probouzející se přírodu.

Koncem března jsme se vypravili do Botanické zahrady Přírodovědecké fakulty UK Na Slupi. Překvapilo nás, kolik květin v chladném počasí už vyrůstá! Samostatně jsme si s pomocí klíčů a naučných tabulí tyto nejznámější druhy jarních rostlin určili.

O týden později jsme využili zahradu a okolí školy a vydali jsme se prozkoumávat probouzející se stromy. Věděli jste, že lze určit i stromy bez listů, pouze pomocí pupenů? My už to víme a nejběžnější druhy stromů jsme se naučili s klíčem poznat.

Dnešní seminář jsme se nevypravili ven, ale prozkoumali jsme tentokrát jednoho živočicha, a to pořádně. Pitvali jsme totiž žížalu! Překvapilo nás, kolik orgánů v tak jednoduchém živočichovi najdeme.

Barbora Štambergová

vyučující Sev a Př