V pondělí 9. 4. absolvovali osmáci a deváťáci workshop #zijessrdcem, který pro ně zrealizovala nezisková organizace Loono. Loono bylo u nás ve škole již podruhé - vloni nás návštívili s programem #prsakoule.

Workshop k prevenci kardiovaskulárních onemocnění krásně doplnil výuku přírodopisu (cévní a oběhová soustava lidského těla) a výchovy ke zdraví (zdravý životní styl, prevence onemocnění). Během něj se všichni dozvěděli mnoho zajímavostí (např. že srdce se za lidský život stáhne celkem třimiliardkrát nebo že díky spánkovým cyklům není biologicky možné během víkendu "dospat" spánkový deificit z týdne) a hlavně dostali spoustu rad ohledně rozpoznání infarktu a mrtvice a poskytnutí efektivní pomoci v případě jejich výskytu. Pak přišla praktická část, během níž si zájemci mohli nechat změřit tlak, vyzkoušet masáž srdce, prohlédnout si model mozku nebo si poslechnout své či cizí srdce fonendoskopem. Každý také dostal placku a informační leták.

Děkujeme lektorovi Petrovi za trpělivost a nasazení při workshopu a neziskové organizaci Loono za jedinečnost a za to, že dělá, co dělá.

Děkujeme také Romanovi, Sébovi, Páje, Naty, Jessice a Myronovi z IX. třídy a Járovi, Kubovi, Elišce a Adéle z VIII. třídy za aktivní přístup a zájem.

Kristýna Matějíčková a Barbora Štambergová