Ve středu 14. 3. hovořili Adéla a Ondra z VIII. třídy na celorepublikové česko-německé tiskové konferenci k projektu Revolution Train.

Celá osmá třída Revolution train navštívila v lednu v rámci výuky výchovy ke zdraví, o tom jsme Vás informovali ZDE.

Po několika týdnech na něj navázal návazný program To je zákon, kámo!, o kterém si můžete přečíst ZDE.

Pak jsme dostali nabídku, abychom projekt podpořili svou účastí na tiskové konferenci ve Ville Pellé, a to za přítomnosti médií, Národní protidrogové centrály, Policejního prezidia a ministerských pracovníků. Tu jsme s radostí přijali.

Adéla i Ondra byli přivítáni mezi hosty na podiu a měli odpovědět na otázku, jak se jim projekt líbil.

Adéla dostala slovo jako první a odpověděla velmi kultivovaně, ve své odpovědi ocenila zejm. reálný příběh, na němž je celý projekt postaven a rovněž zmínila, že jí vyhovoval nenátlakový charakter programu: "Drogy nám tam nezakazovali, jen nás upozornili na to, co se může stát, jaké to může mít důsledky."

Ondra označil celý projekt jako efektivní a pobavil celé publikum, když zmínil, že ho baví také historky policistů o tom, co zažívají ve své praxi. Následně si vysloužil komentář náměstka ministra vnitra, že se možná dočká nabídky práce z Policejního prezidia. Sám policejní prezident pak Ondru ujistil, že už se mu šije uniforma!

Adéle a Ondrovi patří velké poděkování za reprezentaci školy na této události a za jejich téměř profesionální vystupování.

Fotografie budou brzy přidány.

Kristýna Matějíčková
školní metodička prevence