Ve čtvrtek 22. 2. vyrazila devátá třída v rámci výuky dějepisu na exkurzi do Památníku Heydrichiády, aby si teorii z hodin historie dokázala spojit s konkrétním místem.

Všichni jsme věděli, že jdeme na místo, které je pro naši historii velmi významné. Z dějepisu jsme věděli, co vše se tam odehrálo, ale nečekali jsme, že to na nás tak zapůsobí.

Nejprve jsme zhlédli asi 30 minutový film o nástupu Heydricha do Čech, o plánování atentátu, o Hitlerově odplatě a nakonec o tom, co se dělo v místech, do kterých jsme zavítali. Poté jsme se přesunuli do krypty, ve které se atentátníci skrývali mnoho dní. Paní průvodkyně nám popsala, co vše se odehrávalo v roce 1942. Viděli jsme tzv. niky, ve kterých parašutisté spali, v jedné z nich byla dokonce stále krev jednoho z nich.

Poté jsme se odebrali do kostela sv. Cyrila a Metoděje, kde byl zabit např. Jan Kubiš. Vyslechli jsme si historii kostela a také příběh o tom, jakou roli měla při skrývání atentátníků pravoslavná církev.

Byl to pro nás velice silný zážitek. VŠEM DOPORUČUJEME NÁVŠTĚVU TĚCHTO MÍST! JE DŮLEŽITÉ SI TAKOVOU HISTORII STÁLE PŘIPOMÍNAT!!! V současné době je vstup do Památníku zdarma, tak neváhejte!!!