V pondělí 12. února si osmáci vyzkoušeli v Hrdličkově muzeu práci antropologa.

V rámci výuky přírodopisu jsme se zúčastnili programu připraveného Přírodovědeckou fakultou Univerzity Karlovy. První částí byla komentovaná prohlídka muzea. Podívali jsme se, jak se měnila kostra člověka v průběhu evoluce. Srovnali jsme si kostru člověka s kostrou gorily a další živočichů. Viděli jsme také, jaké stopy mohou zanechat operace i zranění na lebce a dalších kostech! V poslední části expozice jsme se dozvěděli něco o mumifikaci a podívali jsme se, jak skutečné mumie lidí i zvířat vypadají. A kdo nelenil a prohlédl si i zbytek expozice, mohl vidět třeba největší obratel v živočišné říši – obratel velryby!

V druhé části programu jsme měli připravený workshop s názvem „Sběratelé kostí“. Čekalo na nás přesně to, co čeká na hrdiny stejnojmenného seriálu – hromada kostí! Naším úkolem bylo sestavit kostru člověka. Díky týmové práci a znalostem daným dohromady se oběma skupinám podařilo vše poskládat – skvělá práce:) Na závěr jsme se podívali i na opravdové kosti člověka a na to, jak je mohou některé nemoci zcela změnit. A jak probíhala část, která se nám líbila nejvíce - skládání kostry - se koukněte níže!

Barbora Štambergová

vyučující Př