Naučná setkání

V pondělí 12. února si osmáci vyzkoušeli v Hrdličkově muzeu práci antropologa.

V úterý 20. 2. hostila naše škola obvodní kolo olympiády v angličtině, kterou každoročně pořáda Dům dětí a mládeže Prahy 2. Naši školu v kategorii pro 8. a 9. ročník ZŠ reprezentovali Hynek (VIII. tř.), Pája a Verča (IX. tř.). PÁJA SKONČILA TŘETÍ!!!

V týdnu před jarními prázdninami se vybraní žáci druhého stupně zúčastnili školního kola biologické olympiády. V průběhu soutěže otestovali nejen své znalosti, ale i dovednosti a logické myšlení. První část soutěže představoval test, ve druhé části žáci určovali zástupce živočichů, rostlin i hub. Součástí olympiády byla také laboratorní práce. Starší žáci mikroskopovali výtrusnice kapradin, mladší žáci zjišťovali stavbu ptačího peří. Níže naleznete výsledky za kategorii C (9. + 8. třída) a kategorii D (7. + 6. třída). Informace o dalším průběhu soutěže a postupujících žácích budou doplněny po vyhlášení výsledků organizátory soutěže.

30. 1. 2018: Už čtvrtým rokem se žáci osmé třídy v rámci výuky Ov a Vkz vypravili na exkurzi k prevenci závislostí a zneužívání návykových látek do Protidrogového vlaku. I letos ji účastníci hodnotili velmi kladně.