Ve čtvrtek 5. března 2020 byli žáci 5. třídy a třídy 4.B v kině Lucerna na projekci festivalu Jeden svět.

 

 

Celou akci odstartovala paní moderátorka vysvětlením tématu festivalu, kterým jsou letos ekologické změny a především problematika sucha. Následovaly několikatominutové spoty, jež diváky upozorňovaly na problémy spojené s pohybem v digitálním světě.

Našim žákům byly promítnuty tři dokumentární snímky s lidskoprávní tématikou. Jednotlivé dokumenty prokládala paní moderátorka aktivitami, které žákům napomáhaly téma hlouběji uchopit. A že se nejednalo o témata jednoduchá! Norský film Karla a Nordahl odstartoval projekci tématem dětské epilepsie, následoval nizozemský #příběhšikany a třetí snímek zvaný Ptačí kluk nám přiblížil život v Ázerbájdžánu.

Festival Jeden svět přispívá k všeobecnému rozvoji našich žáků a jsme tak rádi, že máme možnost festival každoročně navštěvovat. Je také inspirací pro další práci s dokumentárním filmem nejen do hodin mediální výchovy. Těšíme se zase za rok.