V červnu vyhlásila Městská část Praha 2 soutěž s názvem „Hrdinové století- příběhy a obrazy“. Této výtvarné soutěže se zúčastnila letošní devátá třída a vytvořila kolekci filmových plakátů. 

Nejdříve jsme se seznámili se známými osobnostmi Prahy 2. Povídali jsme si o životních příbězích několika vybraných osobností a zjistili, že osudy těchto známých obyvatel by klidně mohly být zpracovány jako filmový scénář. Žáci si pak vybrali svého hrdinu a představili si ho jako hlavního protagonistu právě natáčeného filmu. Jejich úkolem bylo navrhnout filmový plakát a vymyslet pro film název. Vznikla opravdu velmi vydařená díla, které si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

 

 

Práce Sáry C. a Anety P. s názvem HAIR dokonce obsadila třetí místo v soutěži a obě děvčata byla oceněna paní starostkou Janou Černochovou při slavnostním vyhlášení na Náměstí míru. Všechna díla našich žáků jsou k vidění na radnici městské části Praha 2.

 

Lucie Tetivová