Letošní Školní akademie byla velmi pestrá. Tančilo se a zpívalo, hrálo divadlo a zastoupeny byly také různé divadelní nástroje. Moderování celé akce se ujala děvčata z deváté třídy- Anička, Markéta, Markéta a Jessica.

Akademii zahájily děti z kroužků klavíru a fléten. Indiáni z 2. A publikum pěkně rozhýbali a následoval kroužek angličtiny s písní Baby Shark. Čtvrťáci z áčka vsadili také na tanec, tentokrát na píseň Katchi. Sedmáci zazpívali svou oblíbenou hitovku Naštěstí a zpívala také 1.A, tentokrát píseň Já jsem muzikant. Třída 5. A si připravila dramatizaci pohádky O perníkové chaloupce s velmi originálním tancem ježibab. S písní Despacito zabodovala třída 4. B, publikum ocenilo zejména výborné výkony obou chlapců v popředí. Bety z deváté třídy a naše loňská absolventka Eliška zase jednou předvedly, jak umí jeviště svým tancem rozhýbat. A ani šesťáci se se svým tanečním vystoupením nenechali zahanbit. Třeťáci zaujali publikum s divadelním představením Zahrada. Písní Toulavá poděkovali svým patronům z deváté třídy druháci z béčka, připravili si pro ně dokonce krásné výkresy se jmény. Velmi povedené vystoupení si připravila třída 1.B, která tančila na skladbu Do trenek. 5. B si již tradičně nacvičila muzikál z pohádky Tři bratři, tentokrát šlo o Červenou Karkulku. Nakonec přednesly Eliška a Terka z osmé třídy svůj projev k deváťákům a jejich spolužačka Adéla D. zazpívala a doprovodila se na ukulele.

 

Závěr akademie patřil jako už tradičně deváté třídě. Deváťáci si pro publikum připravili choreografii na písně, které je provázely celou školní docházkou. A tak se tančilo a zpívalo a taky trochu hrálo. Deváťáci také poděkovali celému učitelskému sboru a v samém závěru dostali od třídní učitelky absolventské stužky, ještě jsme si společně zazpívali píseň Pár přátel stačí mít a to už byl opravdu konec. Pokud vás představení zajímá, najdete ho zde. Loučení bylo letos velmi emotivní. Přejeme našim deváťákům, aby se jim na střední škole líbilo a dobře dařilo!

 

 

Ráda bych poděkovala všem kolegům za pomoc při organizaci celé akce. Divákům odpoledne zpříjemňoval stánek s párky v rohlíku a také školní kavárna, kde bylo pro návštěvníky připraveno letní občerstvení v podobě domácích limonád, ovocných mís, bublaniny, tortill, a slaných šneků.

 

Lucie Tetivová